Kategoriler

Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinekler, gerçek sinekler Diptera ile aynı gruba aittir. Bu nedenle, tek bir çift kanatları var. Tipik olarak uzun, ince bacakları ve belirgin bir hortum bulunan bir başı vardır. Sivrisinek cisimleri ve kanatları çoğunlukla küçük ölçeklerle kaplıdır. Yetişkin boyutları 3 ila 9 mm arasında değişebilir.

Belde İlaçlama Ne Yapar

Sivrisinek tedavisi genellikle kaynak azaltma ve gerektiğinde kimyasal kontrol ürünlerinin kullanımını içeren entegre bir çabadır. Suda sivrisinekler geliştiğinden, kaynak azaltılması sivrisinek ıslahı için uygun su kaynaklarını hedefler ve ortadan kaldırır. Kaynak azaltma, sivrisinek tedavisine daha etkili uzun vadeli bir yaklaşım olmakla birlikte, sivrisinek tedavi planı, kaynak azaltımını desteklemek için kimyasal ürünlerin kullanılmasını gerektirebilir.

Profesyonel Muayene

Sivrisinek tedavi planı, haşere yönetimi uzmanınız tarafından kapsamlı bir mülk incelemesi yapmak ve sorunlara neden olan sivrisinek türlerini tanımlamakla başlar. İnceleme ve tanımlama tamamlandıktan sonra, haşere yönetimi uzmanınız hem kaynak azaltma hem de gerekli kimyasal ürün kullanımı için öneriler ve yardım sağlayan bir sivrisinek tedavi planı hazırlayacaktır. Kaynak azaltma önerilerinden bazıları şunları içerebilir:

Kaynak Azaltma

Bazı kaynak azaltma önerileri şunları içerebilir:

Nereden Geldiklerini Bulun - Mülkünüzün gerçek veya potansiyel sivrisinek geliştirme alanlarını gösteren bir diyagramı hazırlanmıştır.

Onları Evden Uzak Tutun - Sivrisineklerin evin içine girmesini önlemek için önerilerde bulunmak.

Saklanma Noktalarını Ortadan Kaldırın - Birçok sivrisinek türü gün boyunca evin etrafında bitki örtüsünde bulunduğundan bitki örtüsü yönetimi için öneriler sunar.

Sivrisinek tedavisi için gerekli olabilecek bazı kimyasal ürün kullanımları şunlardır:

Bitki Örtüsü Tedavileri - Yetişkin sivrisineklerin korunaklı dinlenme alanları için kullandığı bitki örtüsüne böcek ilacı uygulamak.

Su Arıtma - Su ortamlarında sivrisinek gelişimini önleyen böcek büyüme düzenleyicileri uygulamak.

Yumurtaların Kuluçkadan Korunması - Su ortamlarında sivrisinek ölümüne neden olan mikrobiyal insektisit ürünleri uygulamak.

Özel Sivrisinek Kontrol Çözümleri

Belde İlaçlama, sivrisinek ve benzeri zararlıları yönetmeye yardımcı olmak için eğitilmiştir. Her bina veya ev farklı olduğundan, Belde İlaçlama teknisyeniniz durumunuz için benzersiz bir program tasarlayacaktır.

Sivrisinek İlaçlama
X