Kategoriler

Kırkayak İlaçlama

Gövde: Kırkayaklar, segment başına bir çift bacak içeren düz, bölümlenmiş gövdelerle uzar.
Renk: Kırkayaklar çeşitli renk ve desenlerde ortaya çıkar, ancak en yaygın olanları kahverengi ve kırmızımsı turuncudur.
Boyut: Türlere bağlı olarak 4 ila 152 mm arasında değişir.
Kafa: Kırkayakların kafalarında bir çift uzun ve hassas anten bulunur.
Pençeleri: Ağızları küçüktür ve zehirli bez içeren büyük, pençe benzeri yapıları vardır. Çoğu kırkayak, geceleri yiyecek için beslenen etçil yaratıklar olduğundan, pençelerini solucanlar, örümcekler ve küçük omurgalılar gibi kurbanlarını felç etmek için kullanırlar.
Bacaklar: "100 bacak" anlamına gelen kırkayak adı biraz yanıltıcı olabilir: kırkayak 15 ila 177 çift ​​bacak arasında herhangi bir yere sahip olabilir .

Ev kırkayakları nemli ve karanlık alanları tercih eder. Sonuç olarak, nem sorunları olan evler bu zararlıları çekebilir. Sakinleri onları bodrumlarda, dolaplarda veya banyolarda, bazen küvetlerde veya lavabolarda bile görebilirler. Ev kırkayakları aynı alanlardaki böcekleri avlayacaktır.

Ev Kırkayakları Ne Kadar Ciddi?
Mümkün olsa da, kırkayak ısırıkları nadirdir ve zehirleri sadece hafif tahrişe neden olur. Böcekleri yedikleri için çoğu insan onları zararsız ve hatta faydalı olarak görür. Bununla birlikte, bir sıkıntı olabilir.


Kırkayaklar, çeşitli davranış özelliklerine sahip farklı bir Arthropod grubudur. Bu nedenle, kırkayak bir sorun haline geldiğinde, yapılacak ilk şey yerel Belde İlaçlama haşere yönetimi uzmanınızla iletişime geçip bir inceleme istemektir.

Muayene tamamlandığında, Belde İlaçlama teknisyeniniz, kırkayak türlerini kontrol etmek için tasarlanmış bir kırkayak tedavi planı hazırlayacaktır. Kırkayak tedavisi genellikle hem kimyasal olmayan hem de kimyasal kontrol yöntemlerini içerir, ancak tedavi planı kırkayakların nerede bulunduğunu ve evin içine nasıl girdiğini vurgulayacaktır.

Tedavi planına dahil edilebilecek bazı kimyasal olmayan tedaviler şunları içerir:

Nem: Su sızıntılarını onararak veya nem gidericiler kullanarak nem sorunlarını azaltmak
Dağınıklık: Kırkayaklara koruma ve saklanacak bir yer sağlayan dağınıklığı azaltmak. Haşere teknisyeniniz bu yerleri işaret edecek ve depolanan öğelerin doğrudan duvara yaslanmasını veya doğrudan zeminde dinlenmemesini tavsiye edecektir.
Diğer zararlılar: Kırkayaklar için besin kaynağı sağlayan böcek ve örümcek sayısının azaltılması
Açıklıklar: Dış mekan kırkayaklarının, böceklerin ve örümceklerin bir evin içine girmesini sağlayan sızdırmazlık delikleri, çatlaklar ve boşluklar
Vakumlama: İç mekan kırkayaklarını vakumla çıkarma
Genel olarak, geçici kırkayak kontrolü için kimyasal kontrol yöntemleri kullanılır. Gerekirse, Belde İlaçlama teknisyeniniz çatlaklarda, yarıklarda ve diğer kırkayak barborasyon alanlarında böcek öldürücüler kullanacaktır. Kırkayak popülasyonu özellikle açık havada ağırsa, plan temeldeki, tarama alanındaki veya evin çevresindeki malçtaki çatlaklara veya boşluklara kimyasal uygulamalar içerebilir.

Kırkayak İlaçlama
X