Kategoriler

Akrep İlaçlama

Akrepler, düşündüğünüz gibi böcekler değil, araknidlerdir. Örümceklere, akarlara ve kenelere yakın akrabalardır. Dünyada yaklaşık 1.300 akrep türü vardır. Uzun gövdelere ve ucunda bir stinger bulunan parçalı bir kuyruğa sahiptirler. Akrepler yaz mevsiminde ülkemizde çok yaygındır.

Akrepler yapıları istila edebilir ve koruma sağlayan herhangi bir nesnenin altına sürünebilir. Kapıların etrafındaki boşluklar, bu nadir işgalciler için önemli bir giriş yolu olduğundan, iç mekanlarda hava sıyırma ile boşlukları kapatın. Bark Scorpions'ın en küçük çatlaklara tırmandığı bilinmektedir. Kablolar ve borular etrafındaki boşlukları kapatın. İçerideki dağınıklığı giderin ve akrepler için olası saklanma yerlerini ortadan kaldırmak için temizleyin. Akrepler erken ilkbaharda aktif hale geldiğinden, sonbahar ve kış aylarında hariç tutma yöntemlerini kullanın.
Akrepler temiz cama tırmanamaz. Geniş ağızlı kavanozları masaların ve beşik bacakların altına yerleştirin, eğer bu potansiyel kırık cam problemi ortaya çıkarsa, bacaklara vazelin uygulayın.

  • Çöp yığınları, taşlar, tahtalar, yerdeki yakacak odun ve peyzaj keresteleri gibi açık hava limanlarını kaldırın.
  • Bitki etrafında gövde ve zemin ortaya çıkarmak için çalılar budamak
  • Yaprak çöpünü, malç ve diğer organik kalıntıları temizleyin
  • Dış cephe kaplaması, pencereler, kapılar, borular ve teller gibi binalara giriş noktaları mühürlenmelidir.
  • Sıkı oturan ekranlar kullanın
  • Kapı, pencere ve hava deliklerinin etrafında sıyırıcı hava kullanın.
  • Sızdıran klimaları onarın

Yaz aylarında nesneleri toplarken dikkatli olun. Alt tarafı inceleyin ve nesneyi inceleyin. Ayakkabıları ve giysileri giymeden önce iyice çalkalayın. Geceleri çıplak ayakla yürümeyin.

Akrep İlaçlama
X