Kategoriler

Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Boyut: Pireler küçük, kanatsız ve yaklaşık 2,5 mm uzunluğundadır.
Renk: Vücutları parlak ve kırmızımsı kahverengi renktedir, mikroskobik saçlarla kaplıdır ve hayvan kürkü ile kolay hareket sağlamak için sıkıştırılmıştır.
Kanat yok: Pirelerin kanatları yoktur, ancak uzun mesafeler atlayabilirler .
Pire neye benzediği hakkında daha fazla bilgi edinin veya pire resim galerisini ziyaret edin .


Pire istilaları genellikle evcil bir köpek veya kediden gelir. Zararlılar dışarıdayken hayvana yapışır ve daha sonra kürkünü ve içeride uyuduğu yerleri istila eder. Hem ev hem de avlu için pire önlenmesi zor olabilir. Proaktif bir yaklaşım olmadan, herhangi bir evcil hayvan sahibi bir istilaya karşı savunmasızdır .


Pireler, hayatta kalmak için bir konakçının kan yemeğine bağlıdır. Bazı durumlarda, daha önce beslendikleri ana bilgisayar artık etrafta olmadığında pire bir iç sorun haline gelebilir. Sonra pire besleme faaliyetlerini evin içinde bulunan diğer konaklara odaklar. Böyle bir duruma bir örnek, evin içindeki bir farenin yakalanması ve çıkarılması, daha önce fareye beslenen pirelerin daha sonra evcil hayvanlarla veya insanlarla beslenmeye zorlanmasıdır.


Pire ısırıkları, ev sahibine çok sayıda şişmiş, kaşıntılı iz bırakabilir. Bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve birkaç hastalık bulaştırabilir. Tüylü evcil hayvanlar en fazla risk altında olanlardır. Pireler insanları ve evcil hayvanları ısırır ve büyük bir sıkıntı olabilir. Yakın tarihli bir CDC bildirisine göre, pire ısırıklarının neden olduğu hastalık sayısı 2004 ve 2016 arasında üç kat arttı.

Bir pire istilasının en ciddi yönü genellikle çıkarmak için gereken zaman ve çabadır. Sorunla başa çıkmak, enfekte olmuş hayvanların tedavi edilmesini, pire bulaşmış alanların temizlenmesini ve pire geri dönmesini önlemek için koruyucu önlemler almayı gerektirir.


Pirelerin olgunlaşmamış aşamaları doğası gereği çok şifreli olduğundan, ev sahibinin yapması gereken ilk şey yardım için haşere kontrol uzmanlarıyla iletişime geçmektir. Çoğu zaman pire kontrol etmek için sadece tezgah üstü ürünler kullanmak istilasın temel nedenlerini çözmez.

Belde İlaçlama teknisyeni, pire popülasyonunun olgunlaşmamış aşamalarının yaşadığı alanları kapsamlı bir muayene yapacak ve alanları bulacaktır.

İncelemeyi tamamladıktan sonraki adım pire yönetim planını hazırlamaktır. Bu plan şunları içerecektir:

Türler - soruna neden olan pire türlerinin tanımlanması.
Eğitim - pire yaşam döngüsünü ve alışkanlıklarının, habitatlarının ve davranışlarının kontrol planını nasıl etkilediğini açıklamak.
Ev sahipleri - pire popülasyonunun gıda kaynağı olan diğer hayvanların varlığını denetlemek. Bu, evin içinde veya dışında kemirgenleri veya belki de tarama alanında yaşayan bir  kediyi içerebilir.
Veterinerler - evcil hayvanlarda kullanılabilecek pire kontrol ürünlerinin tavsiyesi ve satın alınması için veteriner hekimiyle iletişim kuran ev sahibi.
Banyo - evcil hayvanların düzenli banyo ve bakımı.
Kimyasallar - pire'nin yetişkin evresindeki normal gelişimine müdahale edecek büyüme düzenleyicilerinin kullanımını açıklamak.
Vakum - pire yumurtalarını, larvaları, pupaları ve yetişkinleri fiziksel olarak çıkarmak için güçlü bir vakum kullanarak.
Yatak - sık sık yıkama ve kurutma evcil hayvan yatak.
Ürünler - etkilenmeyen bölgelerin, olgunlaşmamış pirelerin bulunabileceği güvenli ve etkili pire kontrol ürünleri kullanarak tedavi edilmesi.
İncelemeler - bir takip ziyaretinin planlanması.

X