Kategoriler

Çekirge İlaçlama

Her bahçıvanın en kötü kabusu: çekirgeler. Bu küçük, kırmızı, sarı veya yeşil böcekler, şans verilirse güzel bir bahçeyi tamamen yok edebilir. Bu böcekler seçici değildir: yetiştirmek için çok uğraştığınız tüm bitkilerinizi yiyecekler! Kimse sıkı çalışmalarının zararlılar tarafından yok edilmesini istemiyor. Ancak, bahçenizde bir çekirge istilası varsa, değerli bitkilerinize kimyasal madde koymak konusunda da dikkatli olabilirsiniz. Çekirgeler yeterince kötüdür ve narin meyvelerinize, sebzelerinize ve çiçeklerinize sert kimyasallar eklemek her zaman cevap değildir. İşte bahçenizi kurtarmak ve bu sinir bozucu çekirgeleri uzak tutmak için bazı doğal çekirge eleme yöntemleri.

Ellerin Çıkarılması: Yaygın bir istila değil, sadece birkaç çekirge varsa, çekirgeler elle çıkarılabilir ve öldürülebilir. Eldiven giyerken, böcekleri almanız ve bir kova sabunlu suya bırakmanız yeterlidir. Su onları boğacaktır. 

ağızlarını yumuşatır ve yapraklarını yemelerini önler.

Önleme için Ek İpuçları:

Çekirgeleri ve diğer böcekleri caydırmak için bitkilere sarımsak spreyi uygulayın.

Bahçenizin etrafında bir çim şerit bırakın. Bu çim, çekirgelerin bahçenizdeki diğer bitkilerden bahçenize geçmesini engeller.
Tüm yaşayan çekirgelerin öldürüldüğünden emin olun. Çoğu çekirge istilası gelecek yıla kadar devam eder.
 

Yukarıdaki doğal çekirge eleme yöntemleri, bahçenizdeki çekirgeleri büyük ölçüde azaltabilir veya muhtemelen ortadan kaldırabilir. Bununla birlikte, bu yöntemlere danıştıktan sonra bile, çekirge popülasyonunuzun gerçekten kontrol altında olup olmadığını belirlemek için bir haşere kontrol ajanıyla iletişime geçmek akıllıca olacaktır. Lisanslı bir teknisyen sorunun kökenini keşfedebilir ve çekirgelerin gelecek yıllarda geri dönmesini engelleyebilir. Belde İlaçlama, çekirge sorununuzu çözmek için mükemmel bir şirkettir. Hızlı hizmetimiz bahçenizi rahatsız eden çekirgeleri kaldıracak ve güzel bitkilerinizin tadını tekrar çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Çekirge İlaçlama
X