Kategoriler

Arı İlaçlama

Arılar, küresel olarak bulunan 20.000'den fazla kayıtlı türün bulunduğu kanatlı böceklerdir.

Uzunluk : Bu canlıların en büyüğü megachil plütonun 3.9 cm uzunluğunda olduğu bildirilirken , arıların en küçüğü olan Perdita minima'nın uzunluğu 2 mm'den kısadır.
Renk : Arılar kırmızı, sarı veya parlak mavi çizgili siyah veya kahverengi olabilir.

Arılar bazen yuvalanacak bir yer ararken evlerine girerler. Böcekler karanlık ve korunan alanları tercih eder, bu nedenle duvar boşlukları veya bacalar genellikle ihtiyaçlarına uygundur. Dışarıya maruz kalan herhangi bir yaşam alanı arı istilası riski altındadır. Duvar boşluklarına yuva yapan bazı türler , yaşam alanı içinde süpürgelikler, elektrik prizleri ve duvardaki çatlaklar aracılığıyla uçarlar.


Arılar çevreye birçok açıdan fayda sağlarken, bir arı kovanının evinizin yakınında gelişmesine izin vermek uygun değildir ve muhtemelen tehlikelidir. Genel olarak, arılar sadece kendilerini korumak ya da bir yuvayı savunmak için sokarlar. Çoğu sokma sadece hafif acı verir, ancak bazı insanlar alerjik reaksiyon gösterebilir.


Duvar boşlukları içinde bal ile doldurulmuş kovanlar zamanla fermente olabilir.

Arılar genellikle eşekarısı ile karıştırıldığı için , her biri benzersiz tedavi yöntemleri gerektiren evinizin yakınında yaşayan belirli türleri doğru bir şekilde tanımlamak önemlidir .

Ayrıca etkili uygulama stratejilerinin yanı sıra her bir yöntemle ilgili sınırlamaları ve tehlikeleri bilmek de gereklidir. Birçok bölgede, istilaları tedavi etmek için özel lisanslar gereklidir.

Bir arı evinden kurtulmanın tek yolu kovanı tamamen kaldırmaktır. Güvenlik ve verimlilik amacıyla, arı kontrolü konusunda yardım için yerel haşere yönetimi uzmanınıza başvurun.

Arı İlaçlama
X