Kategoriler

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama
Sıcak ortamları oldukça seven böceklerdir. Bundan dolayı kalorifer böcekleri ev, kazan dairesi, depo gibi sıcak alanlarda sıkça görülmektedir. Hızla üreyerek çok sayıda yumurta bırakırlar. Bu böceklere karşı gerekli ilaçlama önlemleri mutlaka yapılmalıdır.
Bu mücadele alanında uzman ilaçlama personelleri tarafınca yapılmalıdır. Çünkü aksi uygulamalar bu böceklerin yok olması için yeterli kalmayacaktır. Dayanıklı böcekler grubundadır. Çok soğuk ve sıcak havalarda dahi uzun süre bir şey yemeden yaşayabilmektedir.

Kalorifer böcekleri insanları ısırarak zarar vermezler. Fakat kalorifer böceğinin zararları insanlara dolaylı yollardan geçmektedir. Pis ortamların konakçısı olan bu böcekler çok sayıda mikrop ve bakteriyi bünyelerinde taşıyarak çeşitli hastalıkların insanlara geçmesine neden olabilirler. Özellikle salya ve dışkı yoluyla gezindikleri alanlara ve yiyeceklere mikroplarını bulaştırırlar. Kalorifer böceği mücadelesi bu nedenle oldukça dikkatli bir şekilde uygulandıktan sonra gerekli dezenfekte işlemleri de yapılmalıdır.
Sıvı ilaçlama v.b uygulamaları ile kalorifer böcekleri kısa zamanda yaşam alanlarınızdan yok edilmektedir. Firmamızdan kalorifer böceği ilaçlama hizmeti almak istediğiniz vakit bizi arayabilirsiniz.
X