Kategoriler

Sıçan İlaçlama

Evinizde veya işyerinizde sıçanları keşfetmenin çok stresli olabileceğini biliyoruz. Sıçanlar her türlü ciddi hastalığı taşır ve iletir; özellikler, borular, elektrik ve yiyecekleri kirletebilirler.

Sıçan Özellikleri
Sıçan gövdesi 25 cm uzunluğunda olabilir ve kuyruk vücuda benzer bir uzunluktadır; bu, bir fareyi ortalama yarım metre uzunluğunda koyacaktır.

Erkekler 350g ağırlığındayken dişiler 250g ağırlığındadır, ancak sıçanlar oldukça büyük bir boyuta, 1000g'a kadar her şeye büyüyebilir.

Sıçan kürkü kahverengi, gri veya siyahtır ve altındaki kürk genellikle daha açıktır. Çok hassas işitmeye sahiptirler ve koku duyuları çok gelişmiştir.

Onları nerede bulabilirim?

Sıçanlar çatı katında, boşluk duvarlarında, döşeme tahtalarında, mutfakta, güverte altında, bahçelerde, kulübelerde ve garajlarda bulunabilir.

Üreme
Koşullar doğruysa sıçanlar yıl boyunca üreyebilir; Bir kadın yılda 5 litreye kadar üretim yapabilir. Çöpler 5 hafta sonra cinsel olarak olgunlaşır ve çoğu bir yıl kadar yaşasa da 3 yıla kadar yaşayacaktır.

Aktivite
Sıçanlar kablolama yoluyla çiğneme, plastik, ahşap ve yumuşak çelik yüzeylerden kemirme yeteneğine sahiptir.

Gece başına kırk damla üretebilirler; yaklaşık 1-2 cm uzunluğunda sosis şeklindedirler. Fare dışkısı daha çok pirinç tanesi büyüklüğüne ve şekline benzer.

Dinle ve dikkat et ...
Alışılmadık herhangi bir çizik veya öğütme sesleri için, sıçanlar tırmanmayı, yüzmeyi ve döşeme tahtalarının altında çamurlanma eğilimini bilirler.

Ayak izleri ve sürtünme izleri için; sıçanlar daha az kullanılan tozlu alanlarda ayak ve kuyruk izleri bırakma eğilimindedir. Kötü görüşlerinden dolayı gezinmek için duvarlar ve süpürgelikler boyunca yerleşik yollar kullanırlar. Yüzeylerde veya nesnelerde açıklanamayan kir veya yağ lekeleri fark ederseniz, bu da kemirgen aktivitesinin bir işareti olabilir.


Sıçanlar, gıda depolama, yuvalama ve barınak için geniş yuva sistemlerini kazmak için bilinir; onların doğasında var. Bir oyuk nihayetinde giriş delikleri olan çok sayıda tünel dizisine dönüşecektir.

Ekibimizi arayın
Belde İlaçlamayı çağırın, yüksek nitelikli teknisyenlerimiz sıçan kontrolü konusunda çok deneyimlidir. Daha fazla kaosun önlenmesi ile sorunun hızlı ve etkili bir şekilde ele alınmasını sağlayabiliriz.

Sıçan İlaçlama
X