Hizmetlerimiz

BEŞ BASAMAKLI HAŞERE MÜCADELE PROGRAMI


Eğitimli ve tecrübeli ilaçlama teknisyenleri ve teknik ekip her müşterinin sorununun farklı olduğunun bilinciyle ücretsiz keşif sonrası ihtiyaca uygun özel uygulama programları hazırlar.

Haşerelerin farklı türleri farklı beslenme ve barınma alışkanlıklarına sahiptir ve bulundukları yerlerin özelliğine göre mücadele yöntemleri değişir. Belde ilaçlama teknik kadrosu hedef haşere kontrolünde en uygun ürün ve yöntemleri tespit ederek ilaçlama teknisyenlerine gerekli bilgiyi sağlar.

Tespit edilen Haşere Mücadele Programı amacın “ insan sağlığına hizmet” olduğu bilinciyle güvenlik prosedürlerine titizlikle uyularak gerçekleştirilir.

İlaç uygulaması sonrası teknik ekip tarafından hazırlanan detaylı Haşere Mücadele Raporu müşterilerimize takdim edilerek yapılan uygulama hakkında bilgi verilir, muhtemel sorunlu bölgeler ve giriş noktaları hakkında önerilerde bulunulur.

Belde İlaçlama herhangi bir mahalde dışarıdan intikal veya kuluçkada yeni çıkan haşerelerden kaynaklanan sorun meydana geldiği takdirde lokal uygulama tekniğiyle sorunu çözme garantisi vermektedir.


Oteller

Otellerde haşerelerin bulunabileceği alanların ve muhtemel giriş noktalarının sayısı tahmin edilenden de fazladır; toptan gıda ve diğer malzeme giriş noktaları, çöp alanları, mutfaklar, çamaşırhaneler, kazan daireleri, restoranlar, pastaneler, misafir odaları vb.


Belde İlaçlama ile tanıştığınız andan itibaren bu sorun düşünmenize gerek kalmayacak. Personelinizi ve müşterilerinizi rahatsız etmeyen, ilaçlanan alanlarda kalıcı kokuya neden olmayan ve insan sağlığını tehdit etmeyen yüksek kaliteli ürünler ile sorunlarınıza en hızlı ve etkili çözümleri üretiyoruz.

Yiyecek ve İçecek işletmeleri

Gıda ve içecek üretimi yapan işletmeler kaliteli girdiler kullanarak ve iyi üretim teknikleri sayesinde müşterilerine hak ettikleri en yüksek kaliteli ve sağlıklı ürünleri sunmaya çalışırlar.

Üretimden sorumlu yöneticiler için olmazsa olmaz kriterlerin başında sanitasyon gelir. Sanitasyon özellikle gıda zehirlenmelerine, barsak enfeksiyonlarına vb. yol açan hastalık etkenleri dikkate alınarak ortamda uygun sağlık şartlarının temini anlamına gelir. Bu, kapsamlı genel temizlik, yağ çözücü ve mikrop öldürücü dezenfektan maddelerin uygulanması ile mümkündür.

İşletmeler çoğu kez sağlanan uygun sağlık ortamını tehdit eden mikrop taşıyıcı haşerelerle ilgili sorunlar yaşarlar. Ancak sorunun çözümü hiç de kolay değildir. Zira söz konusu haşereler ortadan kaldırılırken kullanılan ürünler değişen oranlarda insanlar için de toksik etki yapabilir.


Belde ilaçlama bu işletmelerin karşılaştıkları haşere sorunu için, insan sağlığı açısından en az risk taşıyan özel çözümler hazırlar.

Hastaneler

Hastaneler mikrobiyel kontaminasyon riskinin en yüksek olduğu alanlar arasındadır. Üst seviyede sanitasyon hasta ve personel sağlığını korumak için büyük önem taşır. Pek çok hastalığı bulaştırabilen haşerelerin atık toplama, çöp vb. enfekte alanlar ile laboratuvar, operasyon odaları, gıda hazırlanan alanlar arasındaki hareket kabiliyetleri çoğu kez hastane yönetimlerini haklı bir biçimde endişelendirir.

Öte yandan vektör kontrolünde kullanılacak ürünlerin seçimi ve uygulamayı yapacak ekiplerin bu konuda aldıkları eğitim diğer bir endişe kaynağıdır. Zira ilaç uygulaması zaman zaman hastalar odalarında iken yapılmak zorunda kalınabilir.


Belde İlaçlama ile tanıştığınız andan itibaren bu sorunu düşünmenize gerek kalmayacak. Belde İlaçlama kokusuz ve insan sağlığını tehdit etmeyen yeni damla formüllü yüksek kaliteli ürünler ile sorununuzu en hızlı ve etkili şekilde çözüyor.

Diğer işletmeler ve konutlar


Belde İlaçlama teknik ekibi her müşterinin sorununun farklı olduğunun bilinciyle, sorunun kaynağına ve tekrarını önlemeye yönelik kapsamlı bir inceleme yaptıktan sonra ihtiyaca uygun özel uygulama programları hazırlar.

Belde ilaçlama teknik ekibi sorunlu işletme veya konut içinde ve dışında hedef haşere kontrolünde en uygun ürün ve yöntemleri tespit ederek ilaçlama teknisyenlerine gerekli bilgiyi sağlar.

Tespit edilen Haşere Mücadele Programı amacın “ insan sağlığına hizmet” olduğu bilinciyle güvenlik prosedürlerine titizlikle uyularak gerçekleştirilir.


VEKTÖRLERLE MÜCADELE

Sivrisinek


Sıtma

Filariazis deng.

Sarı humma

Ensefalomyelitis

Karasinek


Hepatit

Çocuk felci

Kolera

Verem


Bit, Pire, Hamam Böceği


Tifüs virüsü

İltihaplı akneler

Veba

Deri hastalıkları


Kemirgen


Tifo

Veba

Humma

Tifüs

Vektörlerle (Bulaştırıcılar) mücadele; Birçok hastalığın hayvandan insana, insandan hayvana (zoonoz) bulaşmasına engel olur. Belde İlaçlama olarak bu gibi hastalıklardan halkımızı koruyoruz.